BH Teknoloji

Battlefield 1 Güncellemesi Çanakkale Haritalarıyla Geldi

Battlefield 1 Güncellemesi Çanakkale Haritalarıyla Geldi

Battlefield 1 için sürekli güncellemeler geliyordu ,bu güncelleme ise Türk oyuncularının merakla beklediği Çanakkale cephelerini getirdi.Elbette DLC paketi ile sadece haritalar değil yeni silahlarda oyuna geliyor.Dilerseniz yeniliklere göz atalım.

Eklenen 2 harita bulunuyor  bunlar ALÇITEPE ve SEDDÜLBAHİR.Ek olarak Ocak Ayında Heligoland ve Zeebrugge haritalarıda eklenecek.Yazımızın başındada dediğimiz gibi 6 yeni silah ,İngiiliz kuvvetleri için Kraliyet deniz piyadeleri ve elit sınıf olan Casus,iki farklı gemi oyunada eklenmiş durumda.Tüm özellikler ve eklentiler Ocak ayında tam anlamıyla oyunda yerini alacak.

ALÇITEPE TARİHTE 

25 Nisan sabahı, İngiliz 29. Tümen’i donanmanın yoğun ateş desteğinde Seddülbahir bölgesinde beş ayrı yere (Y: Pınariçi Koyu, X: İkiz koyu, W: Tekke koyu, V: Ertuğrul koyu, S: Morto koyu) çıkarma yapmaya başladı. İlk hedef olarak Alçıtepe ele geçirilecek, Kilitbahir Platosu’na ilerleyerek merkez tabyaları susturulacak, boğaz giriş bölgesi elde edilecekti. Bu bölgeyi Yarbay Hafız Kadri komutasındaki 26. Alay’ın Binbaşı Mahmut Sabri’nin komuta ettiği 3. Tabur’u savunmaktaydı.Alçıtepe merkez tabyaların son kalesiydi.

SEDDÜLBAHİR TARİHTE

Donanmanın üstün ateş desteğinde, Seddülbahir kıyılarına çıkarma yapan İngiliz kuvvetleri, bu kıyıları savunan kahraman Türk askerinin çok şiddetli mukavemeti ile karşılaştılar. Takım ve manga kuvvetinde küçük birlikler halinde tertiplenen Türk birliklerinin açtıkları ateş sonucu, binlerce İngiliz askerinin cesetleri sahilleri doldurmuştu. Ezineli Yahya Çavuş, takımıyla Ertuğrul Koyu’na River Clyde ve Albion gemilerinden çıkarma yapanlara karşı 12 saat savunmuş düşmanı perişan etmiştir.

SEDDÜLBAHİR VE ALÇITEPE TARİHİ KAYNAK:http://www.canakkalekutup.gov.tr/TR,84205/karaya-asker-cikarma-25-nisan-cikarmalar.html

 

 

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ