BH Teknoloji

Google AdSense İle Sitenize Reklam Nasıl Verilir ?

Google AdSense İle Sitenize Reklam Nasıl Verilir ?

Google kendi işlerini internet ortamına döken veya internette web sayfası kurup para kazanmak isteyenler için Adsense sistemini sunuyor.Adsense sitenizde Google‘ın reklamlarının yayınlanmasını sağlayan bir sistem.Reklam tıkları ve Reklam görüntülemeleri üzerine ücret ödeyen Adsense‘ye başvurmak ve sitenize reklamlarını almak elbette çok kolay olmuyor.Bu yazımızda sizlere yapmanız gereken işlemleri anlatıyoruz.

Adsense sizden bir ücret talep etmiyor ancak sitenizi gözden geçirirken birçok koşulu göz önünde tutuyor bu koşullardan bazılarını sizlere açıklıyoruz.

  1. Web sitenize ilk gününüzde başvurmayın ve içeriğinizi düzenli güncelleyin
  2. Google web sayfalarında Gizlilik Politikası sayfasına oldukça önem veriyor eğer bu sayfanız yok ise oluşturmanızı şiddet ile öneriyorum.
  3. Google analytics üyeliği ile sitenizi öncesinde takip etmeniz Google’ın ilgisini çekecektir.Ek olarak Google Search Console‘u kesinlikle kullanmanızı tavsiye ediyorum.
  4. Alan adınızın bhteknoloji.blogger.com veya bhteknoloji.wordpress.com değil bhteknoloji.com şeklinde olmasına Google yine fazlasıyla önem veriyor.
  5. İçerik:Google elbette buna dikkat edecektir.Reklam verdiğiniz sitelerin şiddet içeren veya Google politikalarını ihlal eden bir içerik olmasını kimse istemez.

Bu kuralları uyguladığınız takdirde genellikle Adsense hesabı alıyorsunuz ancak red edilme durumunuzda söz konusu,Google sürekli içerik güncelleyen web sayfalarını tercih ediyor.Dilerseniz bunları tamamladıktan sonra Kayıt olma ve başvurma aşamasına.

İlk etapta elbette Adsense’nin internet sayfası üzerinden sisteme kayıt olmanız gerekiyor,bunun için gmail hesabınızın olması yeterli.Adsense’ye kayıt olmanın ardından sizden web sayfanızın URL’si ve diğer bilgileriniz isteniyor.Buraların Doldurulmasından sonra size bir kod veriliyor,bu kodu sitenizde head etiketine yapıştırıyorsunuz.WordPress sahipleri görünüm>düzenleyici>header.php sayfasında head etiketinin altına kodu yapıştırması yeterli.Sonrasında yapıştırdığınıza dair onayı aynı sayfadan veriyorsunuz ve inceleme süreci başlıyor.Sonrasında 3iş günü içerisinde siteniz inceleniyor ve mailinize bir dönüş sağlanıyor.(Belirli durumlarda 1 ay bile sürebilmekte.)

ADSENSE REKLAM POLİTİKALARINDA ÖNEMLİ İHLALLER

  • Kendi Reklamınızı bilgisayar veya telefonunuzdan tıklamayın.(Hesap askıya alınır veya süresiz banlanır)
  • Sürekli aynı İP ler üzerinden reklamlara tıklanması veya bir çok İP üzerinden biranda aşırı yoğunluk gelirse Google tarafından Adsense banı uygulanabilir.
  • İçeriklerinizde Şiddet tavsiye eden veya Google Adsense politikalarına karşı gelen bir içerik yüklemeyin.

 

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ