BH Teknoloji

Türkiyede Bitcoin in Kullanım Alanları 

Türkiyede Bitcoin in Kullanım Alanları 

Bitcoin bir çok ülkede kabul edilmiş bir para birimi haline geldi.Ancak Bitcoin takip edilememesi sebebi ile bir çok kirli işlerdede kullanılıyor desek doğru olacaktır.Bunlar silah ticaretine kadar uzanıyor.

Bitcoin in gizliliği elbette fazlasıyla tartışılır durumda ancak bizim konumuz kullanım alanları. 

Bitcoin bir çok alışveriş sitesi,para aktarımlarında kullanılabilir durumda ancak ülkemizde fazla yaygın bir durumda değil.Öyle ki Avusturya nın başkenti Viyana da İnsanların oldukça kolay ve güvenli bir şekilde Bitcoin alıp satabildikleri bir banka kurulmuştu.

Buna ek olarak MasterCard ve Visa logosunu gördüğünüz her noktada geçen Bitcoin Kartları Satan bankalarda mevcut ancak ülkemizde henüz değil.Fakat yurtdışından sipariş edebiliyorsunuz.

Bitcoin ile ülkemizde alışveriş yapabileceğiniz siteleri aşağıda sıraladık.

 

LİSTENİN SON GÜNCELLEME TARİHİ: 06.11.2017

 

Alan ŞİRKET WEB
3D Yazıcı 3Dörtgen 3dortgen.com
Bilişim 5Mbilişim www.5mbilisim.com/
Bilişim Adres Bilgisayar adresbilgisayar.com
Bilişim Bilgisayar Teknik Servis Hizmetleri bilisimciniz.com
Bilişim Gifted Coder facebook.com/giftedcoder
Bilişim Internetq internetq.com
Bilişim Kayrasoft Kayrasoft.com.tr
Bilişim ONOFİS İnternet Hizmetleri https://www.onofis.com/
Bilişim Saydam Bilişim saydambilisim.net
Bilişim Siyaz Beyaz Bilişim Siyahbeyaz.com
Bilişim Vobsinyalleri viopsinyalleri.com
Bilişim Motto Yazılım Tasarım http://www.mottods.com/
Çeviri Translation Genie translationgenie.com
Danışmanlık 1e1consulting 1e1consulting.com
Domain Alan Adları alanadlari.com
Eczane İstasyon Eczanesi facebook.com/istasyon
Eğlence Exit Kaçış Oyunları bursaexit.com
Eğlence Kaçış Merkezi kacismerkezi.com
Elektronik Seda Elektronik sedaelektronik.com
Emlak Protempo Gayrimenkul facebook.com/protempogayrimenkul
E-ticaret Binbirçeşit binbircesit.com
E-Ticaret CoinTürk Store store.coin-turk.com
E-Ticaret Halal Dünya Marketleri izmithdm.com
E-Ticaret PlatinMarket platinmarket.com
Ev Dekorasyon Armoni Perde armoniperde.com.tr
Ev Dekorasyon By Muhammer Ulutaş Perde facebook.com/bymuhammerulutasperde
Ev Dekorasyon Doğan Perde doganperde.com
Ev Dekorasyon Nihal Perde nihalperde.com
Gıda Lezzet İkizleri Lezzetikizleri.com
Hırdavat Ata Fırça atafirca.com
Hukuk ADVU Hukuk www.advuhukuk.com/
Hukuk Baran Hukuk Baranhukuk.com
İnşaat AK İnşaat facebook.com/akinsaat
İnşaat Demir Yapı İnşaat demiryapinsaat.com
İnşaat Sandviç Panel sandvicpanel.co
İnşaat Lena Doğaltaş lenadogaltas.com
Kırtasiye Defter Sepeti Kırtasiye deftersepeti.com
Kırtasiye Elt Kitap Kırtasiye Antalya – Mağaza
Kırtasiye Hasret Kırtasiye facebook.com/hasretkitabevi
Kırtasiye Kartusmarkt Kartusmarkt.com
Konaklama Kamara kamara.com.tr
Konaklama Karaburun Apart Houses adormo.com
Mekatronik Ivmech Mechatronics ivmech.com
Mimarlık Büron Mimarlık www.buronmimarlik.com.tr
Müzik Zihni Müzik zihni.com
Optik Ege Optik facebook.com/ege
Optik Öz Kevser Optik Ozkevseroptik
Oyun Klasgame Klasgame.com
Oyun Online Oyun Alemi onlineoyunalemi.com
Reklam Gümüşel Reklam http://www.gumuselreklam.com/
Reklam Reset OTB Reklam Ajansı kivancilisulu.com
Reklam Verim Reklam Dijital Baskı Merkezi verimreklam.com
Reklam Virtual Digital Media virtualdigitalmedia.com
Restoran Batman – Van Kahvaltı facebook/van
Restoran Pirinç Nişantaşı facebook.com/pirinç
Restoran Rafine Gastro facebook.com/rafinegastro
Sağlık Dr. Ali ÖZGÜR homeopatinedir.com
Sanat Sanat Galeri sanatgallery.com
Tasarım Merkur Design Digital Web Solutions merkurdesign.com
Teknoloji Wagner Teknoloji wagnerteknoloji.com
Uçuş Avalonjet avalonjet.com
Yayıncılık Ekovizyon Dergisi ekovizyon.com.tr
Yayıncılık İnci Kitap İncikitap.com
Yayıncılık Propaganda Yayınları

Liste kaynağı http://www.kriptopara.org/turkiyede-bitcoin-kabul-eden-yerlerin-listesi/

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ