BH Teknoloji

Dünden Bugüne Bitcoin

Dünden Bugüne Bitcoin

Bitcoin günümüzde fazlasıyla değerli durumda.Öncesinde çok ucuz miktarlarla satılan Bitcoin in dünden bugüne gelişimini sizler için Özetliyoruz.

2008 yılında Vladamir Oksman, Charles Bry ve Neal Kin Bitcoin in temelindeki şifreleme sistemi için  Patent başvurusunda bulundular.Aynı zamanda bitcoin.org siteside bu tarihde tescillendi.Satoshi nakamoto bitcoin in bildiğimiz kısmı ile yaratıcısı. Ancak 3 arkadaş Satoshi ile bir bağlantıları olmadığını söyleyerek ortaya farklı iddiaların çıkmasına sebep oldular.İlk bitcoin işlemide 2009 yılında Nakamoto ve geliştirici Finney arasında gerçekleşti.

Bitcoin bu zamanlarına elbette kolay gelmedi ve 2010 yılında bir hack olayının kurbanı oldu.Olayın ardından hızlı bir düşüş yaşıyan Bitcoin in ozamanki piyasa fiyatı 1 Dolar için Yaklaşık 1320 Bitcoin di.Bugün ise 1 Bitcoin 10000Doların üzerinde.

Bu zaman içerisinde bir çok Bitcoin hırsızlığı yaşandı.Ülkeler arasında heniz yaygınlaşmayan Bitcoin Amerika’nın Dikkatini çekti ve bu konuda belirli açıklamalar ve kanunlar getirdi.

2017 yılına dek bir çok sanal para düzenlemesi ile değer kazanan Bitcoin Ağustos ayında 2’ye bölündü ve Bitcoin Cash i oluşturdu.

An itibariyle Bitcoin 10000Doların üzerinde bir fiyata sahip,yükselmeye devam eden Bitcoin in tarihini kısaca sizlere özetledik.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ