BH Teknoloji

Alt Coin Nedir? Nasıl Alınır? 

Alt Coin Nedir? Nasıl Alınır? 

Bitcoin, BitcoinCash ve Ethereum Dünya genelinde bilinen Kripto Para birimleri.  Ancak birde AltCoin denilen birimler mevcut.Kısaca Lira Ve Kuruş ilişkisi diyebiliriz.

ALTCOİN NEDİR? 

AltCoin ler daima bir Bitcoin i değiştirmeye yada geliştirmeyi amaçlar dersek doğru olur.Ve bilmemiz gerekiyorki yüzlerce AltCoin mevcut.Ek olarak Altcoin lerin bazıları Bitcoin e göre daha yenilikçide olabiliyor.

İLK ALTCOİN

İlk altcoin Nisan 2011 de kurulan NameCoin di.Sadece bir altcoin değil aynı zamanda para birimi olarakda işlem gören NameCoin in amacı ise alan adı kaydını merkezi hale getirerek internet sansürünü engellemektir.Ek olarak günümüzde ünlü olan AltCoin lerden biride LiteCoin olduğunu söylememiz gerek.

ALTCOİN E YATIRIM MANTIKLIMI

Açıkçası şunu söylemek gerekiyorki kripto para piyasası henüz çok genç ve bu sebeple dalgalanmalar oldukça fazla ve yatırım ise büyük risk taşıyor.

AltCoin lere yatırım yapmak istiyorsanız bilmeniz gerekenler var.Kripto paraların bir çok yutturmacası mevcut.Ve bilinçsiz yatırım yaparak kaybetme olasılığınız mümkün.Bu sebepten Araştırdığınız bir Altcoin e yatırım yapmanız çok daha mantıklı olacaktır.Unutmayınki AltCoin ler çok daha değişkendir.

NEREDEN ALABİLİRİM

AltCoin almak için bazı yabancı forumlarda reklam oluşturabilir ve mal veya hizmet karşılığı alabilirsiniz.

Ek olarak Bitcoin gibi satın alabilirsiniz. Bu sitelerden bazılark BTER, MintPal, Bittrex, Cryptsy dir.

Ancak unutmayınki öncelikle araştırma şart.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ